Tlmené leto

10:50 Aura Beauty 28 Comments


tlmený typ + chladný typ 

Úroveň kontrastu: nízky až stredný kontrast

Vlasy: svetlá popolavá blond, tmavšia popolavá blond až stredne hnedá, "myšacia" hnedá
Pleť: neutrálna až mierne chladná, slonovinová, svetlá béžová
Oči: modré, šedé, šedomodré, zelené, zelenošedé, orieškovohnedé, hnedé

Podoby tlmeného leta:
  • Tlmené leto - svetlý podtyp (toned summer / soft summer light) 
  • Tlmené leto - tmavý podtyp (shaded summer / sof summer deep)

Príbuzné farebné typy:
Ideálne farby: sú tlmené, neutrálne až mierne chladné, napr.: šedá, kakaová, taupe, tlmená modrá, staroružová, tlmená burgundská
ukážky vhodného kombinovania farieb
Nevhodné farby: výrazne teplé alebo chladné, čisté a žiarivé farby

Osobnosti tlmeného letného  typu: 
ženy: Jennifer Aniston, Sarah Jessica Parker, Leona Lewis, Natalia Vodianova, Melora Hardin, Angelina Jolie, Kate Middleton, Heidi Klum, Britney Spears, Tori Spelling, Katie Homes, Chloe Moretz, Dara Rolins, Andrea Verešová
muži: Cameron Matheson, Viggo Mortensen

Inšpirácie na našom pintereste: tlmené leto - svetlý podtyptlmené leto- tmavý podtyp

zdroje:
http://www.supervizaz.net/blog.php
http://seasonalcoloranalysis.blogspot.sk/2011/06/soft-summer.html#.UXY9ALVSiiw
http://www.prettyyourworld.com/


28 komentárov:

Červená - aký odtieň mi pristane?

10:06 Aura Beauty 28 Comments

Červená je farba zodpovedajúca najnižším frekvenciám, ktoré dokáže oko vnímať. Patrí medzi základné farby spektra.
Z hľadiska psychológie farieb je to farba veľmi energická, dynamická, aktivizujúca. Symbolizuje krv, oheň, lásku, vášeň.
Červená v móde oživuje celkový vzhľad, či už pomocou doplnkov, rúžu alebo samostatne. Evokuje ženskosť, zmyselnosť a eleganciu.

Aký odtieň červenej potrebujete?
Hovorí sa, že červená farba a červený rúž pristane každému. S týmto výrokom súčasne súhlasím i nesúhlasím. Ak si nezvolíme správny odtieň, môže červená pôsobiť lacno, prehnane, potláčať našu tvár do úzadia alebo nám ubrať z nášho vyžarovania.


Teda aký odtieň je pre nás ten ideálny? Závisí od nášho farebného typu:

Chladné typy potrebujú výrazne studený odtieň červenej, ktorý prechádza až do ružova. Chladné leto potrebuje studený a mierne tlmený odtieň ako je napr. mierne tlmená, svetlá malinová.
Chladná zima
studenú a sýtu červenoružovú (napr. sýta malinová).

chladnejší odtieň šiat a líčenia viacej ladí s chladnými očami a pokožkou

Teplé typy by si mali vyberať výrazne teplý odtieň červenej - ani svetlý ani príliš tmavý.
Teplá jar potrebuje teplé, svieže a žiarivejšie odtiene, napr. koralovočervenú.

Teplá jeseň ožije v "ťažšej" jesennej palete červených odtieňov so žltým podtónom, napr. tehlová červená, hrdzavá červená...
negatívny efekt studenej farby na teplom type (vľavo pôvodná foto)


Svetlé typy to majú s klasickou červenou ťažké, pretože potrebujú svetlé, neutrálne pastelové odtiene. Avšak pastelová "červená" = červená + biela čo je už skoro ružová. Klasickú červenú môžete použiť na doplnku ďalej od tváre - opasok, kabelku, topánky, alebo ju použiť v jemnom a drobnom vzore.
Svetlá jar bude vyzerať sviežo a jemne napr. v svetlej koralovej
Svetlé leto zažiari v svetlej lososovo ružovej


svetlým typom žiarivé i tmavé odtiene červenej ubližujú - prebíjajú ch jemnosť a pôsobia lacno až vulgárne

Tmavé typy sa nezaobídu bez tmavých a sýtych odtieňov červenej. Neutrálnou a sýtou avšak nie príliš žiarivou červenou nič nepokazíte. 
Tmavá zima zažiari v tmavých a sýtych, mierne chladných odtieňoch, napr. burgundská
Tmavá jeseň by mala siahnuť po tmavých a sýtych, mierne teplých odtieňoch ako hrdzavočervená, paradajková....


tmavé zimy by sa mali vyhýbať takýmto teplým a žiarivým odtieňom (vľavo)

Tlmené typy 
Svojej zamatovej farebnosti harmóniu dodajú neutrálnymi a tlmenými odtieňmi.
Tlmené leto bude vyzerať nádherne v tlmených, mierne chladných odtieňoch (napr. tlmená malinová)
Tlmená jeseň vynikne v tlmených, mierne teplých odtieňoch (napr. tlmená tehlová)

tlmeným letám robí teplá farba nažltlý efekt na pokožke a žiarivosť odtieňa ich vzhľad prebíja

Kontrastné typy si ako jediné môžu v blízkosti tváre dovoliť výrazne žiarivé odtiene červenej. Žiarivý červený rúž je pre ne ako stvorený.
Kontrastná jar potrebuje neutrálne až mierne teplé odtiene červenej, napríkad tzv. "poppy red" alebo farbu vlčieho maku.
Kontrastná zima by si mala vyberať neutrálne až mierne studené odtiene červenej, napr. základnú červenú.

kontrastné typy vo fádnych farbách (vľavo) strácajú svoju iskru
Aký je váš vzťah k červenej farbe? Nosíte je radi alebo maximálne na nejakom doplnku? Viete si vybrať správny odtieň?

zdroje obrázkov:
http://polyvore.com
http://www.stoltzimage.com

28 komentárov:

Chladné leto

12:09 Aura Beauty 18 Comments


chladný typ + tlmený typ 


Úroveň kontrastu: stredný kontrast

Vlasy: popolavá blond, tmavšia popolavá blond až stredne hnedá s neutrálnym až chladným nádychom 
Pleť: svetlá naružovelá , chladná ružovobéžová až béžová. 
Oči: sivé, sivomodré až modré, neutrálne až chladné 

Podoby chladného leta:

Príbuzné farebné typy: 
Ideálne farby: výrazne chladné, mierne tlmené, napr.: svetlá fuchsiová, chladné odtiene ružovej a modrej, nezábudková, kakaová, šedá

ukážky vhodného kombinovania farieb
Nevhodné farby: teplé farby (napr. oranžová, marhuľová, teplá zelená, hnedá a žltá), príliš tmavé, žiarivé a výrazné farby

Osobnosti chladného letného typu:
ženy: Emily Deschanel, Farah Fawcett, Kimberley Williams, Paulina Porizkova, Ruth Wilson, Miranda Lambert, Mirka Partlová, Lucie Vondráčková
muži: Elijah Wood

Inšpirácie na našom pintereste: chladné leto

zdroje:
http://www.supervizaz.net/blog.php

http://seasonalcoloranalysis.blogspot.sk/2011/06/cool-summer.html#.UWaJS5NSiiw

18 komentárov:

Pár (nielen) farebných postrehov zo Superstar 2013

15:06 Aura Beauty 10 Comments

"Nová Éra" - možno ju nieto pozerá, možno nie... Nie je to už to, čím bola prvá slovenská Superstar. Miestami i nuda. Priznám sa, že v rámci relaxu si to pozriem cez archív na internete. Prv bolo dôvodom môjho pozerania to, že jednu z účastníčok poznám, tak som sledovala jej vývoj. Po jej vypadnutí ma zaujalo pár ľudí, ktorí sú celkom schopní osobnostne i muzikantsky a páči sa mi ich hudobný vkus (najmä Sabča a Šafo). No nie o speve bude reč (spievať síce viem a mala som na výške i skúšku z intonácie i klavíra), ale som iba bežný priemer, tak nebudem hudobníkom "liezť do kapusty" :)

Veru, iné ako hudba mi hlavou vŕta: nevydarený a nudný styling, ktorý by omnoho lepšie zvládla ktorákoľvek  módnych blogeriek alebo laikov s vkusom. Styling, za ktorý zodpovedná osoba berie nemalý honorár. Viem, že zladiť 12 typovo, farebne a osobnostne rôznych mladých ľudí a prispôsobiť outfit štýlu piesne musí byť fuška, nie je to však úloha nezdolateľná.
(Pôvodne mal byť tento článok robený ako "módna polícia" s mojimi a Portadorinými hodnoteniami (ak by ste mali záujem, ďalšie kolo tak spracujeme), ale cez sviatky veľa času na to nebolo, tak to musím takto cez pár postrehov zhrhnúť - semifinále až 2.finálové kolo.)

Tak tu sú najčastejšie štylistické superstrovské faux pas:
1. Zabijáky pre žensky tvarované nohy
Top zabijákom sú jednoznačne legíny, ktoré podľa mňa nie sú univerzálnym módnym kúskom. Sú vhodné pre tie štíhlejšie a skôr na voľný čas, k dlhším topom. Ak máte ženskejšiu postavu, radšej sa im v takomto podaní vyhnite;)
Myslím, že Veronike a Virgínii by iný strih nohavíc urobil lepšiu službu ako niekam nevhodne zarezávajúce sa legíny. (A tie 7/8nové sú skôr vhodné na aerobic.)
zľava a v strede: Veronika, vpravo: Virgínia
Ach, tie mini... Neplatí pravidlo, že čím je sukňa kratšia, tým vyzeráme lepšie a štíhlejšie. Niekedy stačí pridať na dĺžke pár centimetrov, či zmeniť strih a postava i nohy pôsobia proporčnejšie. U Virgínie by som inak riešila spodnú časť šiat, Karolínine košeľové šaty na nej pôsobia veľmi neforemne. Natáliin oufit sa mi páči, šaty však mohli byť v dĺžke tesne nad kolená. Mladučkej Kristíne by pristal tiež úplne iný strih, zle riešený je nielen spodok ale aj vrchné partie - pridávajú jej vek a deformujú postavu. Ak je zlý strih, nepomôžu ani nohy zoštíhľujúce ultra vysoké opätky.
zľava: Virgínia, Karolína, Natália a Kristína

2. Nuda a neoriginalita
Opakovanie je matkou múdrosti a v móde matkou nudy. Kristína a Veronika vyzerajú dosť podobne, aspoň oblečením. Nájdite 5 rozdielov;) Taktiež sa jednotlivými kolami opakovalo mnoho iných vecí: frčali široké opasky prepásané cez ľahučkú tuniku či šaty, army štýl, vybíjané doplnky a cvoky, zlaté doplnky, a takmer každá súťažiaca mala rovnaký typ topánok (niektoré si ich na iný prenos ani nezmenili),...a veľa iného:)

Neónové a cukríkové farby sú vraj in. Podľa mňa už ani nie a vyzerá to lacno. Neónová ružová a žltozelená stále v Superstar dominujú, najmä na doplnkoch (Možno Telekom to nariadil rámci reklamy). Trojuholníkové náušnice sú podľa stylistky tiež trendy. Ale náušnice by sa nemali požičiavať! Medzi kamoškami "budiž", ale v takomto verejnom vysielaní sa všeličo odhalí...;)

Keď dôjde rúž...predsa stačí použiť jeden odtieň pre viac finalistiek. Či už niektorej nesvedčí, to "nevadí", predsa udávame "trend".
V semifinálovom kole mali takmer všetky dievčatá na sebe teplý oranžovohnedý odtieň rúžu (okrem Virgínie, ktorá mala ako tmavý typ dosť svetlý rúž, čo je tiež nie je to pravé orechové). Na Veroniku (tlmený typ) i Lilly (jarný typ) bol tento odtieň príliš výrazný, aj Natália a Kristína, hoci sú tmavšie, pôsobili v danom odtieni staršie.
Aj v 1. finálovom kole sa v menšom zopakovalo podobné - tentokrát šlo o bledý cukríkovoružový rúž, ktorý schytali Terezka a Sabína (pravdepodobne tlmené typy). Príliš chladná farebná teplota rúžu im robila nažltlý efekt na zuboch (u Terezky som nenašla usmievajúcu sa foto, no na zázname to bolo vidno).


3. Farebné faux pas
Tlmené farby nie sú pre každého - a práve nimi sa to v šou len tak hemžilo, viedol army štýl, džínsovina, tlmené kožené bundičky, no nie každý v takomto niečom vynikne - najmä tmavé typy. A ešte na pódiu to pôsobí ako vojenské cvičenie, ak to má na rovnakom prenose oblečené 90% finalistov.
v lmených farbách, zľava: Štefan Pčelár, JanZamec,  Martin Šafařík, Kristína Debnárová
Pre porovnanie - tu sú tí istí superstaristi vo vhodnejších farbách (aspoň čo sa mi podarilo nájsť). Kontrast a sýtejšie farby sú žiadané.

Bolo by toho ešte viac o čom by sa dalo písať. Na záver som si ešte "posvietim" na dvoch finalistov-smutných obetí stylistov:

"Ako mladej a sympatickej 18tke pridať na veku"
U Veroniky Stýblovej, ktorá má bezchybný spev sa vyskytli iné problémy, za ktoré ona nemôže.
Prvým bola absencia štylisickej originality - vidíte tú podobnosť prvých dvoch outfitoch? Vybíjané prvky, 2x kožená bundička, 2x úzke nohavice, opasok cez bedrá, dokonca opakujúci sa odtieň červenej a rovnaké topánky! Posledný outfit bol ešte horší: opäť podobný štýl topánok, legíny a príšerný neforemný šatový top prepásaný opaskom. Tento outfit jej pridal zbytočné roky a pôsobí v ňom staršie a usadlo.
zľava: semifinále - 1. finále - 2. finále
Druhým problémom bol Verčin účes - Veronika má širšiu tvár s nízkym čelom a širokými lícnymi kosťami i čeľusťou. Potrebuje dobrý strih vlasov, najlepšie asymetrický, čo sa nakoniec kaderníkom aktuálne vydarilo, hoci pokojne je vlasy mohli by i trochu dlhšie. Nepristanú jej účesy s odhaleným čelom ani kučeravé vlasy s rovnou ofinou. Problematickým ostal odtieň vlasov - Veronika prišla do súťaže s veľmi teplou až žltou blond, ktorá jej tlmenému typu nepristane. Kaderníci pri najnovšej zmene stiahli žltú blond na chladnejší odtieň, ktorý tiež nie je vhodný. Kompromisom medzi prirodzenou farbou a výraznou blond by bol jemné premelírovanie pôvodného prirodzeného odtieňa tón v tóne v zachovaní neutrálnosti farebného odtieňa (na foto Lauren Conrad).


"Nevieme obliecť macka/sympaťáka"
Chudák 16-ročný Adam Kukačka alias Kuky. Pri ňom si neviem pomôcť a krútim hlavou - prečo tak mladého chalana obliekajú ako štyridsiatnika, ktorý ide kdesi na pivo. Že má pár kíl navyše vôbec nevadí. Práve nevhodné oblečenie ako džinsy príšerného strihu, nudné tričká a rovnaké nemoderné topánky na tento fakt upozorňujú. Je to nudné a bez nápadu. Škoda ho...


Sledujete Superstar? Čo si o stylingu súťažiacich myslíte vy?


zdroj fotografií: Herminapress.cz, Nova.cz

10 komentárov:

Kontrastná zima

16:48 Aura Beauty 7 Comments


kontrastný typ + chladný typ

Úroveň kontrastu: vysoký kontrast

Vlasy: strednehnedá až tmavohnedá, čiernohnedá, čierna
Pleť: neutrálna béžová, olivová, nemá výrazné ružové alebo broskyňové podtóny
Oči: žiarivé modré, modrozelené, zelené, jantárové

Podoby kontrastnej zimy:
Kontrastná zima nepatrí k často sa vyskytujúcim farebným typom. Jej dominantou je vysoký kontrast v tvári a veľmi žiarivé oči, ktoré pripomínajú drahokamy.


Príbuzné farebné typy:

Ideálne farby: výrazné, kontrastné, neutrálne až mierne chladné, napr.: základná červená, základná zelená, ľadová modrá, tyrkysová, žiarivá biela, čierna
ukážky vhodného kombinovania farieb

Nevhodné farby: tlmené, príliš bledé a nevýrazné farby
Tvár Megan Fox (kontrastný zimný typ)sa v tlmenej farbe a málo kontrastnom líčení stráca a žiarivá farba očí zaniká. V žiarivej žltej jej výrazné oči viac vyniknú.

Osobnosti kontrastného zimného typu: 
ženy: Megan Fox, Alexis Bledel, Liz Taylor (za mlada), Courtney Cox, Sophie Ellis Bextor
muži: Ian Somerhalder*

*podľa Lory Alexader

Inšpirácie na našom pintereste: kontrastná zima

zdroje:
http://www.supervizaz.net/blog.php

http://seasonalcoloranalysis.blogspot.sk/2011/06/clear-winter.html#.UV1l2JNSiiw

7 komentárov: